Co vám nabízíme

 

Vystoupení pro milovníky historie

vhodné na hrady a zámky

 

KRÁL PŘICHÁZÍ (Karel IV.)

GOTIKA – 35 minut

Obnovené představení k příležitosti výročí 700 let od narození Karla IV.

Vilém z Landštejna dohonil králova koně. „Na Prahu tímto úvozem výsosti, město tě již vyhlíží.“ Taková slova uslyšel mladý markrabě Karel, když uviděl v dáli Prahu. Co se stalo, než se mladý markrabě markrabě dostal do Prahy, je příběh, který Vám budeme vyprávět. Vystoupení je podbarveno historickou hudbou a doplněno slovem Františka Segrada.

 

Orbek (Na příkaz vrchního velitele císařských vojsk Albrechta z Valdštejna)

BAROKO – 20 minut

Vystoupení z období třicetileté války, které se odehrává bezprostředně po bitvě u Lützenu L.P. 1632. Je dramatem muže, který se chtěl vzepřít svému osudu. Celé představení je protkáno množstvím soubojů a jeho zápletka vyústí v zajímavé rozuzlení. Příběh je podbarven kvalitní hudbou a je doplněn mluveným slovem Františka Segrada.

 

Noc duchů

BAROKO – 30 minut

Francie za vlády Karla IX. je plná mocenských bojů, které vyvrcholí bartolomějskou nocí. Co však bylo příčinou této krvavé noci? Kdo stál v pozadí všech intrik na královském dvoře? Proč musel zemřít admirál Collini? Pojďte s námi poodhalit jen malý kousek historie pařížských uliček roku 1572. Představení je podbarveno historickou hudbou a mluveným slovem.

 

Boží cestou

GOTIKA

Roku 1211 pozval král Ondřej II Uherský do Sedmihradska řád Německých rytířů. Úkolem rytířů bylo bránit východní hranici Uher proti v pádu kočovníků a šířit v zakarpatských oblastech křesťanství a uherskou svrchovanost před pohanskými kmeny. Jedná se o první představení z trilogie, která se zabývá řádem německých rytířů. A v následujících letech bude působení řádu německých rytířů v Sedmihradsku ukázáno v pořadech: Boží cesta, Bůh nebo ďábel a Poslední relikvie. Vystoupení jsou podbarvena podmanivou hudbou a doprovázena slovem Františka Segrada.

 

 

 

Šermířská představení pro malé i velké

vhodné pro všechny příležitosti a místa

 

Im Name des Kreuzes

GOTIKA

Jedná se o šermířskou show z období gotiky. Skládá se ze šermu, tance a ohňů a je okořeněna trochou humoru. Vystoupení je podbaveno hudbou a propojeno slovem Františka Segrada.

 

 

Muži v černém

BAROKO

Obnovené představení z období baroka, každý divák si přijde na své. Program je obohacen některými novinkami, jako je souboj na kanóny, souboje s ohni či tance. Samozřejmě nechybí tradiční ukončení tohoto programu.

 

 

OSTATNÍ PROGRAMY

 

 

STŘEDOVĚKÉ DNY A MĚSTSKÉ SLAVNOSTI

Skupina Valmont organizuje středověké dny a městské slavnosti (např. Valašské Záření, Středověký den na Hradě Brumov, Bystřičská RATATA Show). Jedná se o krátké nebo celodenní akce. Na akci můžou být k vidění šermířské skupiny, sokolnické ukázky, hudba, kejklíři a také ohňové show. Program bývá obvykle doplněnou malou bitvou. Na akci jsou dobová ležení, lidé si můžou vyzkoušet střelbu z luku, podívat se na zbraně atd…

 

SOKOLNICKÁ, KEJKLÍŘSKÁ, TANEČNÍ A OHŇOVÁ VYSTOUPENÍ

Skupina Valmont pro Vás zajistí sokolnické ukázky, kejklířské a taneční vystoupení a také ohňové show.

 

HRADNÍ STRAŠENÍ

Organizujeme strašidelné dny, především na hradech. Strašidelný rej po hradě bývá doplněný o doprovodný program např. ohňové vystoupení, šermířské souboje atd…

 

DĚTSKÉ DNY

Zajistíme dětský den včetně dětských soutěží, šermířských, sokolnických, kejklířských a tanečních vystoupení. Vše podle přání zákazníka.

 

PROGRAM PRO ŠKOLY

Skupina Valmont provádí vzdělávací vystoupení určené pro školy. Jedná se o přiblížení doby školákům. Vyprávění je zpestřeno prohlídkou chladných i palných zbraní a samozřejmě ukázkou soubojů. Děti si mohou různé zbraně osahat a vyzkoušet. Vystoupení může být z období gotiky nebo třicetileté války. Možno i zkombinovat.

I want good blog. Take here: wordpress themes with ad space. Start good web design for your blog. Download free files for: pontiac torrent, good service, take it. Only best online calc,- mortgage rate calculator and take discount. When you want blog, you can take it free wordpress themes, online free in internet.